General

Sok noni – garść przydatnych informacji

Na półkach sklepowych możemy dzisiaj znaleźć mnóstwo egzotycznych produktów, które bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wśród nich obecny jest między innymi sok noni, który cieszy się ogromną popularnością. Czy rzeczywiście warto po niego sięgać? Jakie ma właściwości?

Sok noni posiada mnóstwo bardzo cennych zalet. Już trzydzieści mililitrów dziennie pite każdego dnia jeszcze przed spożyciem śniadania sprawi, że poczujemy się naprawdę dużo lepiej. Przyjmuje się, że sok noni pomaga zwalczać:
-zwapnienie tętnic;
-infekcje pęcherza;
-przewlekłe zmęczenie;
-bóle głowy.
Okazuje się być również idealnym środkiem, jeśli zbić chcemy zbyt wysoką temperaturę ciała. Sięgać mogą po niego także kobiety, których celem jest zmniejszenie dolegliwości menstruacyjnych. Dodatkowo sok noni skutecznie podnosi odporność organizmu, sprawiając, że rzadziej atakują nas infekcje zarówno wirusowe, jak i bakteryjne.

Tak cenne właściwości sok noni zawdzięcza swojej zawartości. Prowadzone nad nim badania fizyko – chemiczne pozwoliły stwierdzić, że wśród cennych składników znajdują się w soku noni między innymi:
-potas;
-magnez;
-witamina A;
-witamina E;
-witaminy z grupy B.
Do tego dochodzi także doskonale nam znana witamina C, której sok noni dostarcza wyjątkowo dużo. Sto gramów koncentratu pokrywa przeszło dwieście procent zapotrzebowania na kwas askorbinowy, który chroni nas przed infekcjami, zapobiega pękaniu naczynek krwionośnych.

Sok noni to bez wątpienia coś, co warto włączyć do swojej codziennej diety. Efekty jego regularnego picia widać naprawdę bardzo szybko.

https://www.lubienoni.pl

Dodaj komentarz