Bez kategorii

Cellulit: co to takiego?

Problemem , który atakuje mnóstwo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Jak się okazuje, atakuje on nie tylko kobiety zmagające się z nadwagą. Wbrew powszechnej opinii pomarańczowa skórka może pojawić się także u naprawdę szczupłych pań. Mnóstwo osób zadaje w związku z tym pytanie jaka jest przyczyna cellulitu i co zrobić, by się go pozbyć – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie pojawia się najczęściej?
Znaczna część przedstawicielek płci pięknej zauważa pomarańczową skórkę na udach. Warto jednak zaznaczyć, że może on pojawić się także na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane zmianą są grudkowe, skóra staje się pomarszczona. To właśnie z tego powodu cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duże są zmiany uzależnione jest rzecz jasna od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się z nim uporać.

Czym są grudki, które widać pod skórą?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy dochodzi do ich powiększenia, uciskają one na naczynia krwionośne i limfatyczne, które znajdują się w ich sąsiedztwie. W efekcie dochodzi do pogorszenia krążenia oraz przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego znacznie gorzej przyswajają tlen i różne składniki odżywcze. Efektem tego jest z kolei o wiele wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie toksyczne substancje, a także woda zalegają w związku z tym w tkankach.

Czynnik ryzyka pojawienia się cellulitu
Dzisiaj wyłącznie jednej przyczyny wystąpienia pomarańczowej skórki. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu jest przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Kobiety żyjące aktywnie i uprawiające sport są o wiele mniej narażone na pojawienie się tak nielubianej pomarańczowej skórki. Tym, co zwiększa ryzyko rozwoju cellulitu jest także zbyt duża ilość soli i cukru w diecie. Jeśli więc nie chcemy paść ofiarą cellulitu, lepiej usunąć z diety cukier, a sól zastąpić zachwycającymi zapachem ziołami. Mocno ciasne ubrania oraz palenie papierosów również sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki negatywnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się też na związek między cellulitem, a nadwagą, jednocześnie podkreślając – o czym napisaliśmy wyżej – że cellulit może pojawić się również u szczupłych kobiet.

Jak walczyć z pomarańczową skórką?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najwcześniejsze rozpoczęcie walki z problemem. Jeśli będziemy czekać aż cellulit będzie mocno zaawansowany, pozbycie się go okaże się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody mające na celu oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, usprawnienie krążenia. Jeżeli cellulit znajduje się na początkowym stadium, stosowanie drastycznych metod nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także aktywność fizyczna o umiarkowanym nasileniu. Specjaliści polecają zwłaszcza jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała oraz brzuch (są to miejsca, na których cellulit pojawia się najczęściej). Nie bez znaczenia jest także dieta. Obowiązkowo należy zmniejszyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem zatrzymywaniu wody w organizmie. Podobnie jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby wspierały one usuwanie wody. Wspomóc można się także masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W domu można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując na zmianę zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto też szorować każdego dnia szorstką gąbką. Sprawdzają się także myjki z wypustkami. Kupić je można w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Dobrze wprowadzić także do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdym sklepie z kosmetykami znaleźć można obecnie ogromny wybór takich kosmetyków. Pomaga regularne stosowanie peelingu z kawy, który można zrobić samodzielnie w domu.

Cellulit to nie tylko problem natury estetycznej. Należy pamiętać, że znacznie zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są również bardzo bolesne. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić wszystko, by cellulit w ogóle się nie pojawił. Kiedy jednak się rozwinie, trzeba możliwie jak najszybciej zacząć z nim walkę. Na szczęście dzisiaj wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu cieszyła świetnym wyglądem.

Dodaj komentarz